Лексикон: За да го видите значењето на даден збор во рaмките на веста, позиционирајте го покажувачот врз него и кликнете два пати.
 

Најдобриот актер на сите времиња

 
Ѕвездата на филмот „Форест Гамп“, Том Хенкс, го освои најголемиот број гласови во анкетата на познатата дигитална медиумска куќа „Ранкер“ од Лос Анџелес.

фото извор: Variety

За Хенкс гласале 1,1 милион корисници.

Преостанатиот дел од листата на најдобри актери на сите времиња изгледа вака:

1. Том Хенкс
2. Бет Дејвис
3. Марлон Брандо
4. Џејмс Стјуарт
5. Кетрин Хепберн
6. Роберт де Ниро
7. Џек Николсон
8. Морган Фриман
9. Ентони Хопкинс
10. Дастин Хофман
 
Објавено на 14.01.2018 во категорија Забава
Подготвил: М.П. / Лектор: Ивана Кузманоска
 
 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Препорачани вести од Facebook