X
 03.11.2021 Стипендии

Стипендии за додипломски студии во Канада

Отворено е аплицирањето за канадски и меѓународни студенти на Универзитетот „Конкордија“ во Едмонтон, Канада.

Стипендиите се достапни за надежни студени од целиот свет, за дипломски студии. Пријавувањето трае до 1 април 2022.

ТУКА можете да дознаете повеќе информации.
Активен до:    01.04.2022
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Стипендии