X
 10.11.2021 Стипендии

Стипендии за математички студии во Франција „Софи Жерман“

Отворен е повикот за стипендии „Софи Жерман“, наменети за магистерски и докторски студии во областа на математиката. Стипендиите се за студирање во Франција, а може да се пријавуваат кандидати од целиот свет.

Пријавувањето трае до 15 мај.

Повеќе информации пронајдете овде.
Активен до:    15.05.2022
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Стипендии