X
 11.11.2021 Стипендии

Стипендија од унгарската влада за 2022/23 година

Отворени се апликациите за стипендијата од унгарската влада наречена „Стипендиум Хунгарицум“. Стипендијата за студирање во Унгарија има за цел да ја поддржи интернационализацијата на унгарското високо образование и неговиот постојан развој.

Повеќе информации можете да најдете ТУКА.

Доколку сакате да аплицирате, тоа можете да го направите ТУКА.
Активен до:    15.01.2022

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Стипендии