X
 02.01.2015 Култура

Причини зошто мора да ја посетите Норвешка во 2015 година

Се прашувате зошто треба да ја посетите Норвешка? Норвешка веројатно ги има најпознатите прекрасни пејзажи во светот, и навистина спектакуларна природа со прекрасни планини, фјордови, високи врвови, северни светла и полноќно сонце. Затоа, потребно е да ја ставите на листата на дестинации за посета во 2015 година.

 

norveska

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура