X
 08.01.2015 Култура

Причини зошто треба да ги спакувате куферите и да се преселите во оваа земја

Кога луѓето зборуваат за најубавите земји во светот, тие често ја споменуваат Норвешка или Исланд. Ние ви предлагаме сосема трета земја - затоа, спакувајте ги коферите и преселете се таму. Која е земјата?

 

земја


Словенија! ТУКА можете да погледнете зошто.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура