X
 07.03.2015 Образование

"Гласот на студентите": Епилог од првите преговори со МОН и Владата

Веќе денес може да го читате новиот број на „Гласот на студентите“. Во него се пишува за првата победа на студентите и професорите, за изминатиот бојкот на образованието и за автономната зона, која се' уште продолжува. Читајте го во продолжение.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование