X
 13.03.2015 Наука

Дали можете да ги именувате 10-те најнаселени земји без да направите грешка?

Интересен квиз во кој треба да ги именувате 10-те најнаселените земји без да направите нитуедна грешка.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука