X
 31.03.2015 Култура

Факти за "Game of thrones" кои сите фанови треба да ги знаат

Анализите од изминативе години покажуваат дека „Game of thrones“ е една од најсимнуваните тв серии со дури над 4 милиони симнувања.

 

serija


Серијата стана толку многу популарна што родителите започнаа да им ги даваат имињата на ликовите на своите деца, како на пример Арија и секако, Калиси. Ова и уште неколку други факти треба да ги знаете доколку сте вистински страствен обожавател на „Game of thrones“.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура