X
 10.07.2015 Култура

Ноам Чомски: Болно е да се гледа судбината на човечкиот род, но мора да ја промениме

Во интервју направено на почетокот на оваа година, Чомски признава дека е многу полесно да се игнорираат големите проблеми и човек да се преправа дека информациите му се недостапни отколку да преземе некаква акција.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура