X
 14.07.2015 Наука

Неверојатна приказна за човекот кој ни ја даде модерната медицина против болки

Долго време, докторите ја игнорираа најосновниот и најфрустрирачкиот дел од болеста - самата болка.

 

laif


Во овој информативен говор, Ласер Натиф ја раскажува неверојатната приказна за борачот и докторот, Џон Џ.Боники кој се занимавал со медицина за болката да ја сфати сериозно и да го промени животот на милиони луѓе.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука