X
 25.09.2015 Култура

За сите светски патници: најскапите градови според цената за едно ноќевање

Извештајот од „UBS Pricing and Earnings“ собра податоци и информации за ова истражување, а со цел да се утврдат овие трошоци, UBS ги истражуваше цените на хотелите од прва класа за едно ноќевање за двајца, заедно со две вечери во ресторан, вклучувајќи и шише вино, такси превоз, два билети за јавен превоз, rent a car, телефонски повик и поштенска марка за писмо.

 

2

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура