X
 08.10.2015 Живот

Зошто секогаш треба да бирате место до прозорец додека патувате со авион?


Кога станува збор за најдоброто место во авион, нема многу двоумење - најдоброто место секогаш е до прозорецот. Освен што ги намалува шансите за удар од страна на количката на стјуардерсите, местото до прозорец нуди и нешто бесценето - поглед кон земјата. Барате доказ? Погледнете ја галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот