X
 25.12.2015 Живот

Сашко Коцев и Славиша Кајевски оваа сабота кај Жаре во Еден на Еден!Се ближат новогодишните празници, а со тоа и периодот во кој почесто сме пред тв екраните. Според најавата за новата “Еден на Еден”, изгледа дека ја добивме новогодишната забава што ја бараме. Не се работи ни за однапред снимени плејбек песни, ниту за филмови што сме ги виделе по сто пати. Оваа сабота во 19:15 часот, Жарко Димитириоски ќе ги има на гости актерите Сашко Коцев и Славиша Кајевски.

Зачин на целото шоу ќе биде и новата епизода од квизот на Спасе и Жарко Коцкица, популарниот лик на Жаре со кој се пародираат квизовите на Драган Вучиќ. Сабота, Телма, 19:15 часот.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот