X
 08.01.2016 Култура

Објавен е датумот за почетокот на шестата сезона од "Игра на престолот"Објавен е датумот за стартот на шестата сезона од "Игра на престолот". Сезоната ќе има 10 епизоди и ќе стартува на 24-ти април 2016-та.

Авторото на "Игра на престолот", Џорџ Мартин неодамна изјави дека новата сезона ќе биде емитувана пред да излезе новото продолжение на книгата.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура