X
 15.01.2016 Наука

Што ќе се промени најмногу за 50 години според Нил де Грас Тајсон?

Судејќи според сето она што го постигна технологијата во последната половина век, иновациите во следните 50 години веројатно се незамисливи за денешниот човек.

Но, може да ги послушаме најискусните во поглед на нивните предвидувања. Нил де Грас Тајсон ги открива за светот своите предвидувања за она што смета дека ќе биде секојдневие во блиска иднина. Најголемиот напредок кој го очекува тој е во медицината.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука