X
 04.02.2016 Култура

Што би се случило доколку Сојузниците би ја изгубиле Втората светска војна?

Новата серија во продукција на „Amazon“ наречена „The man in the high castle“ истражува што би се случило доколку Сојузниците би ја изгубиле Втората светска војна. Серијата е базирана на романот на Филип К.Дик од 1962 година.

 

војна


Во драмата глумат Алекса Давалос, Лук Клеинтанк, Руперт Еванс, Кери Тагава и Руфус Севел, додека Ридли Скот се јавува како извршен продуцент. Серијата започнува со емитување оваа есен. 

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура