X
 10.02.2016 Живот

Трикови кои не ги забележувате во филмовите но вашиот мозок ги забележува

Знаеме дека кинематографијата е многу повеќе од само неколку актери кои го читаат сценариото, додека некој човек на камера сето тоа го снима. Постојат голем број внимателни насоки и едитирање кои се одвиваат за време на правењето на еден филм.

 

trikovi


Постојат огромен број на суптилни „допири“ кои режисерот му ги дава на својот филм за да го направи навистина неверојатен - некои од нив одат до таму што ве тераат да се чувствувате на одреден начин кога гледате одредена сцена. Станува збор за нешто слично на ова.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот