X
 13.02.2016 Култура

Нови фотографии од "Game of thrones" откриваат нешто повеќе за VI сезона

„HBO“ и „Sky Atlantic“ објавија неколку нови фотографии од претстојната шеста сезона на мегапопуларната „Game of thrones“.

 

игра


Новите ликови се`уште се држат во тајност, но некои сомнежи сепак се разјаснети. Да кажеме, јасно е дека Арја Старк е дефинитивно слепа, а дека нејзината сестра Санса го преживеа скокот од ѕидовите на Винтерфел.

Секако, судбината на Џон Сноу и понатаму е мистерија, а неговата фотографија не е објавена. Првата епизода од шестата сезона на „Game of thrones“ на малите екрани пристигнува на 24 април.

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура