X
 17.02.2016 Живот

Хороскоп во три зборови - накратко за секој хороскопски знак

хороскоп 

 

Најважните карактеристики за секој хороскопски знак може да се сведат на само три зборови.


Овен -
амбициозни, тврдоглави и арогантни

Бик - напнати, хедонисти и материјалисти

Близнаци - нестабилни, несамокритични, забавни

Рак - преемотивни, гурмани и забавни

Лав - нарциси, снобови и лидери

Девица - контролори, перфекционисти и креативни

Вага - неодлучни, конформисти и естетичари

Шкорпија -
мрачни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец
- чудни, наивни и авантуристи

Јарец - бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија
- неостварливи, забавни и егоисти

Риби - сонувачи, ситничари и филозофи
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот