X
 03.03.2016 Живот

Дали без мрдање можете да откриете што не е во ред на фотографијата?

Окото гледа дека нешто не е во ред, но тешко е да идентификува што не е во ред со фотографијата свртена наопаку - токму ова го збуни целиот интернет, а станува збор за оптичка илузија.

 

#Wayment 😩😩😩 what kind of sorcery is this 😩😩... #Adele

A photo posted by The Shade Room (@theshaderoominc) on


Погледнете ја оваа фотографија која ја прикажува Адел на насловната од нејзиниот албум. Освен што е наопаку, уште нешто е различно - ако не забележувате ова, добро би било да ја погледнете од мобилен телефон и да ја свртите.

Подолу погледнете ја оригиналната фотографија од Адел, и пронајдете го одговорот што не е во ред со фотографијата.

 

2

 

Во продолжение следува и фотографијата која го збуни интернетот, а она што претставува проблем е тоа што очите не се свртени, но мозокот автоматски ги „свртил“.

 

4

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот