X
 14.03.2016 Култура

Интересна историја на зборовите и нивното користење низ годините

„Google Ngram“ е интересна алатка која овозможува да пребарувате повеќе од 5 милиони книги за одредени зборови и да добиете временска рамка колку често бил користен уште од 1500-тите. Ова се некои од резултатите.

 

зборови

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура