X
 09.04.2016 Култура

Откриен насловот на првата епизода од VI сезона на "Game of thrones"

Додека 24 април е се` поблиску, а фановите на најпопуларната серија на светот станува се` понетрпелива, откриено е името на првата епизода од новата сезона - „The Red Woman“.

 

sezona


Секако, станува збор за Мелисандра, а името одлично може да се поврзи со неодамнешното интервју на глумицата Карис ван Хутен, во кое изјави дека ќе ја видиме и нејзината различна, поранлива страна.

Официјалниот синопсис на епизодата (сценариото напишано од Дејвид Бениоф и Д.Б.Вајс, во режија на Џереми Подесва) гласи: „Џон Сноу е мртов. Денерис запознава силен маж. Серсеј повторно се среќава со својата ќерка“.

 
Во меѓувреме, уживајте во видеото позади сцената со Питер Динклаџ.

 Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура