X
 19.05.2016 Образование

Генијален начин на кој дипломец го покажа знаењето кое го добил на факултет


Наскоро ќе дипломира една нова генерација студенти во земјава, а истото се случува и на другите континенти, како во САД.

Студентот Ден Баркус сакал да биде сигурен дека неговото семејство ќе го забележи помеѓу сите дипломци за време на церемонијата за доделување дипломи. Затоа, ја создал капата со ЛЕД-светла на која се прикажуваат повеќе фрази, како „Конечно завршив“ и „Здравo, мамо“.

Баркус објавил долго видео во кое објаснува како ја направил оваа капа. Среќно, дипломци.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование