20.05.2016 Култура

Факултети.мк и Pickbox.tv доделуваат гратис кодови за гледање на најпопуларната интернет телевизија во регионот!

Pickbox.tv е првата регионална интернет телевизија која овозможува гледање на филмскa содржинa на барање (on-demand), целосно преведена на македонски јазик.

Факултети.мк во соработка со Pickbox.tv, доделува вкупно 12 кодови за бесплатно гледање на Pickbox за најбрзите и најумешните читатели. Десет кодови се со времетраење од месец дена, еден код е со времетраење од шест месеци и 1 код, за најбрзиот, со времетраење од една година.

Pickbox на корисниците им овозможува да гледаат повеќе од 3000 часа телевизиска содржина во форма на играни, сериски, цртани и документарни филмови тогаш кога тие сакаат и на уредот кој тие ќе го одберат.

Претплатниците на Pickbox, своите омилени филмски содржини, преведени на македонски јазик, можат да ги гледаат на компјутер, телефон, таблет и smart TV. Се што Вие треба да направите за да добиете гратис код е да бидете меѓу првите 12 кои точно ќе одговорат на подолу поставеното прашање:

ЛИСТА НА ДОБИТНИЦИ

1. (гратис код за 1 година) - Сања С.
2. (гратис код за 6 месеци ) - Кирил В.
3. (гратис код за 1 месец ) - Зорица Б.
4. (гратис код за 1 месец ) - Христијан Д.
5. (гратис код за 1 месец ) - Оливер Б.
6. (гратис код за 1 месец ) - Дејан Е.
7. (гратис код за 1 месец ) - Кире Д.
8. (гратис код за 1 месец ) - Перица П.
9. (гратис код за 1 месец ) - Антонио Д.
10. (гратис код за 1 месец ) - Давид С.
11. (гратис код за 1 месец ) - Дејан Г.
12. (гратис код за 1 месец ) - Сара П.

Кодот на сите добитници ќе им биде испратен по мејл.

Култура