X
 02.06.2016 Култура

Нови фотографии кои откриваат многу за следната епизода на "Game of thrones"

Внимание: Спојлери за следната епизода на „Game of thrones“. Претстојната седма епизода од шестата сезона на серијата „Game of thrones“, ветува одлични моменти.

 

спојлери


Со Марџери Тајрел надвор од затвор и назад во царството, работите ќе станат интересни помеѓу нејзината баба Олена и Серсеј Ланистер. Плус, не' очекува доста акција во Риверлендс со Џејми и Брон повторно обединети, а Бренден „Блекфиш“ Тули против нив.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура