X
 14.06.2016 Уметност

Цртежите на еден наставник со кои го разубавува денот на своите ученици

Дали некогаш сте имале наставник кој на уникатен начин ви ги претставува важните животни лекции? Овој наставник по историја, постира слики на „Imgur“ за кои вели дека ги црта 5-10 минути пред да му започне часот.

 

наставник


„Понекогаш ги слушам советите од учениците, а понекогаш оставам креативноста да си го направи своето. Целта ми е со цртежите да им го разубавам денот на учениците и да предизвикам дискусија или едноставно, насмевка“, вели тој.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност