X
 20.06.2016 Култура

Најдобрите ликови на "Game of thrones" кои никогаш нема да ги видете

Во било која адаптација, мора да постојат компромиси. Во серија со толку детали како „Песна за мраз и оган“ на Џорџ Р.Р Мартин, чудо е што Дејвид Бениоф и Д.Б.Вајс успеале да ја задржат приказната да биде верна на изворниот материјал.

 

лик


Со тоа кажано, со секоја сезона, јазот помеѓу приказната во книгите и серијата се чини дека расте.

Иако се чини дека 6-та сезона е навистина добра, и постигнува одлични резултати, сепак навистина големаш тета е што многу ликови, локации и сцени се игнорирани од изворниот материјал. Во продолжение ви ги нудиме ликовите кои серијата воопшто не ги искористила.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура