X
 29.06.2016 Живот

Нешто што никогаш не сме го забележале во станот на Моника од "Friends"

Во текот на 10-те сезони кои ни ги понуди мегапопуларната „Friends“, често пати се менуваа приказните, родендените и ред други работи, а фановите веднаш ги забележуваа грешките.

 

пријатели


И сега може да се додаде уште една грешка во купот. Бројот на станот на Моника има необична способност да се менува.

Во првите неколку епизоди од првата сезона, Џои и Чендлер живеат во станот со број 4, додека Моника живее во станот 5.

 

1

2


Меѓутоа, била направена грешка, затоа што Моника живее на повисок спрат, такашто броевите немаат некоја смисла, па за брзо време беа променети во 19 и 20.

 

3

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот