X
 26.07.2016 Живот

Изгледот на предметите кои секојдневно ги користиме - некогаш и денес

Навикнати сме на изгледот на многу предмети околу нас, такашто ретко помислуваме на тоа како тие некогаш изгледале. Интересно е да се види еволуцијата на овие предмети - како изгледале во минатото, а како изгледаат денес.

 

тв

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот