X
 29.07.2016 Технологија

Фејсбук ви овозможува да се потсетите на најубавите моменти од вашиот роденден

Фејсбук на своите корисници има овозможува нов начин со кој ќе можат да се потсетат на своите родендени.

 

1


Социјалната мрежа започнува со нова видео алатка која автоматски создава видео ден после вашиот роденден со цел да ве потсети на фотографиите и пораките кои сте ги добиле од пријателите.

Исто како видеата од „Friend's Day“, новите роденденски видеа содржат роденденски желби од вашите пријатели заедно со фотографии на денот.

Новата карактеристика корисниците ќе можат да ја очекуваат во наредните неколку денови.

 

2


Овие видеа не се единствениот начин на кој компанијата неодамна го подобри начинот на кој луѓето го прославуваат нивниот роденден на Фејсбук - неодамна, социјалната мрежа објави нова алатка која им овозможува на корисниците да снимат роденденски видеа за нивните пријатели.

Фејсбук стана голем дел од роденденските прослави на луѓето, а компанијата вели дека нејзините корисници постираат повеќе од 100 милиони роденденски пораки секој ден. 
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија