X
 23.08.2016 Технологија

Мартин "Saksa" Саздов за GG.MK ја раскажува приказната за најголемиот успех на Македонија во е-спорт

GG.MK со интервју со легендата на интернационалниот е-спорт, Мартин "Saksa" Саздов. Вицешампион на The International 6 oдвои 10 минути од неговото драгоцено време да ни раскаже што се` се случуваше!

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија