X
 08.11.2016 Живот

Линкови за следење на резултатите во живо од претседателските избори во САДДоналд Трамп или Хилари Клинтон, кој од овие двајца кандидати на републиканската и на демократската партија во САД ќе биде новиот претседател на Америка ќе дознаеме за неколку часа. Еве како можете да ги следите резултатите во живо на Гугл, Фејсбук и Твитер.

Гугл

Резултатите во живо преку Гугл можете да ги следите на ОВОЈ ЛИНКФејсбук

Резултатите можете да ги следите на ОВОЈ ЛИНК

Твитер

Резултатите можете да ги следите преку официјалните хаш-тагови (#ElectionDay и #Election2016)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот