X
 25.11.2016 Живот

Русија од 2017 година ќе зема отпечатоци од прсти од сите странци

Русија од следната година ќе зема отпечатоци од прсти од сите странци кои влегуваат во земјата, најавил заменик-министерот за внатрешни работи, Александар Говорој.


отпечатоци


Во Русија веќе постоеше иницијатива за земање на отпечатоци од прсти на сите државјани на ЕУ и САД, како мерка за спречување на тероризам- пренесува новинската агенцијата TASS.

Говорој изразил благодарност на сите странски колеги кои ја разбираат неопходноста од овие нови мерки.
Подготвил: Светлана Петковска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот