X
 28.12.2016 Живот

Холивудски ѕвезди кои служеле во армија за време на Втората светска војна

Многу од Холивудските актери глумеле во воени филмови, но голем дел од нив и се приклучиле во Армијата на САД, без разлика дали тоа било пред да станат славни или за време на нивната актерска кариера. Ова се десетте актери кои служеле во војска за време на Втората светска војна.

 

vojna

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот