X
 13.02.2017 Живот

Брошура - Што треба да знаете пред да започнете со работа во Германија?

Брошурата „Заштити се со знаење“ е наменета за работниците кои планираат да работат во Германија. Брошурата ги запознава со нивната работа и социјалните права.

германија

Често пати кога луѓето патуваат во Германија одат неподготвени и не се запознаени со нивните права.

Брошурата на хрватски јазик можете да ја прочитате во продолжение.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот