X
 15.02.2017 Живот

Македонија во светските медиуми: Како функционираат лажните вести и како интернетот може да ги спречи?

Wired.com со своја анализа за лажните вести за Трамп кои беа продуцирани од Македонија и последиците од нив. 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот