X
 18.03.2017 Култура

Филмски класики кои бесплатно можете да ги гледате на „YouTube“ (II дел)

film
Фото извор: Wikipedia

Платформите за стриминг како што се „Netflix“, „Hulu“ и „Amazon Prime“ за публиката овозможија достапност на широк спектар на филмски класици. Меѓутоа, не мора да плаќате претплата за да гледате одлични филмови.

Благодарение на „YouTube“, сега можете да гледате голем дел од филмските класици бесплатно онлајн.

Detour


House on Haunted Hill


Manos: The Hands of Fate


My Man Godfrey


Nosferatu


Of Human Bondage


Plan 9 From Outer Space


The Lady Vanishes


Charade


Reefer Madness


The Strange Love of Martha Ivers


My Favorite Brunette


White Zombie


Nothing Sacred


The Immigrant


Glen or Glenda


The Birth of a Nation


Scarlet Street


The Lodger


A Star Is BornMeet John Doe

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура