X
 03.05.2017 Култура

Дензел Вашингтон со лекција за новинарите: „Не е важно дали ќе објавите први, важно е да ја говорите вистината“

Актерот Дензел Вашингтон бил прашан за феноменот „лажни вести“  и како тој гледа на работите. Вашингтон вратил со навистина одличен одговор.

фото извор: shockmansion.com

„Ако не читате весник сте неинформирани. Ако читате, тогаш сте погрешно информирани“, рекол Дензел. „Живееме во општество каде што мораме да бидеме први. Кому му е гајле? Не се грижиме дали ќе повредиме, дали ќе уништиме и не се грижиме дали е вистина. Само да се каже и да се продаде“, додал актерот.

Погледнете го интервјуто.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура