X
 23.07.2017 Култура

Ѕирнете во овој француски замок кој може да биде ваш за 17 милиони долари

zamok

Шато де Ла Бармен се наоѓа во Екс ан Прованс, јужно од Франција и е стар околу 1.000 години.

Таткото на моменталниот сопственик го купил во 60-тите години. Замокот има 60 различни соби и се протега на 700 хектари земјиште. Погоден е за изнајмување соби, што било и семеен бизнис на сопствениците.

Во моментов се продава за 17 милиони долари.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура