X
 08.10.2017 Култура

55-часовна хронолошка листа со песните на Боб Дилан

дилан
Фото: Wikimedia Commons

Низ петте децении работа, Боб Дилан успеал да создаде широк спектар на музика, а веб-страницата „Спотифај“ сега нуди колекција во која се обидува неговата монументална кариера да ја претстави во 55-часовна плеј-листа.

Плеј-листата содржи 763 песни, по хронолошки редослед, од „You're Not Good“ од 1962 до „Melancholy Mood“ од 2016.

Не само што можете да го забележите уметничкиот прогрес на Дилан туку може и да се забележат промените во гласот на Дилан со текот на времето.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура