X
 24.10.2017 Наука

Патување од Земјата до работ на хоризонтот во просторот и времето

Вселената е многу поголема отколку што изгледа.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука