X
 01.11.2017 Живот

Работа во Дубаи за годишна плата од 225.000 евра, не се потребни дополнителни квалификации!


Модерна зграда во Дубаи
(Фото: Pixabay)


Британската компанија за продажба на недвижности „Allsopp & Allsopp“ бара лице кое би прифатило да работи во Дубаи, со годишна плата од 225.000 евра.

За оваа работа не ви се потребни дополнителни квалификации, ако имате пријатна надворешност и способност да продавате, пишува „Ковентри телеграф“.

Пожелно е да имате искуство во продажба, но тие нагласуваат дека сакаат лице кое ќе се појави и „ќе го освои просторот“.

Ако се препознавате во овие барања, пробајте си ја среќата, можеби токму ова е работата од вашите соништа!


Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот