X
 09.12.2017 Технологија

Работи за кои најмногу се интересирале корисниците на „Епл“ во 2017-та

Иако има уште неколку недели до крајот на годината, „Епл“ веќе ги објави информациите за материјалите кои најмногу биле симнувани.

фото извор: TechStunt    

Апликации:

-    „Bitmoji“
-    „Snapchat“
-    „YouTube“
-    „Messenger“
-    „Instagram“

Игри:

-    „Super Mario Run“
-    „8 Ball Pool“
-    „Snake vs Block“
-    „Ballz“
-    „Word Cookies“

Песни:

-    „Shape of You by Ed Sheeran“
-    „Despacito (feat. Justin Bieber) by Luis Fonsi and Daddy Yankee“
-    „That’s What I Like by Bruno Mars“
-    „HUMBLE by Kendrick Lamar“
-    „Body Like a Back Road by Sam Hunt“

Филмови:

-    „Moana“
-    „Rogue One: A Star Wars Story“
-    „Wonder Woman“
-    „Sing“
-    „Guardians of the Galaxy Vol. 2“

ТВ шоу:

-    „Game of Thrones“
-    „The Walking Dead“
-    „Big Bang Theory“
-    „Rick and Morty“
-    „The Americans“

Книги (фикција):

-    „Camino Island by John Grisham“
-    „The Handmaid’s Tale by Margaret Atwood“
-    „Origin by Dan Brown“
-    „Into the Water by Paula Hawkins“
-    „The Fix by David Baldacci“

Книги:

-    „Hillbilly Elegy by J.D. Vance“
-    „The Subtle Art of Not Giving a F*ck by Mark Manson“
-    „Astrophysics for People in a Hurry by Neil de Grasse Tyson“
-    „The 5 Love Languages by Gary D. Chapman“
-    „When Breath Becomes Air by Paul Kalanithi & Abraham Verghese“

Социјалните медиуми се најпопуларни кај корисниците на Анроид. Кај филмовите доминираат оние каде што главни улоги имаат жените, а повеќе од очекувана е популарноста на „Игра на тронови“.

Ако ве интересира што најмногу користеле корисниците на Андроид годинава, кликнете на овој линк.
Подготвил: М.П.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија