X
 11.12.2017 Живот

Постојан работен однос и плата од 2.650 евра за готвач во Ирска

Се бараат главен и помошен готвач за хотели со 4 и 5 ѕвезди во цела Ирска, а понудата е и повеќе од примамлива – постојан работен однос и плата од 2.000 до 2.650 евра.


Од готвачот се очекува приготвување, готвење и презентација на широк спектар на јадења - управување и координација со помошниот готвач и колегите, знаење за менито, рецептите, како и други должности по потреба.

За да се пријавите на овој оглас, потребно е макар една година да имате кулинарско искуство, позитивен став, можност за преселба во рок од 4 до 6 недели, како и познавање на англискиот јазик.
Подготвил: М.П.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот