X
 16.12.2017 Уметност

Победничките фотографии на натпреварот „Нет Џио“ 2017 ќе ви го одземат здивот

national
Фото: National Geographic

„Нешнл Џиографик“ само што ги објави резултатите од престижниот натпревар за фотограф на годината, а победничките фотографии се совршено прославување на мајка природа.

Биле испратени вкупно 11.000 фотографии, натпреварувајќи се во четири категории: див свет, пејзажи, фотографии направени од воздух и фотографии направени под вода.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност