X
 05.04.2018 Живот

Ветеринарката Анета Николова издвојува пет причини зошто е добро децата да растат со животни

Дали е добро децата да растат заедно со животни, дали новороденче може да дели соба со маче или куче, на што најмногу треба да внимавате ако најдобриот пријател на вашето дете е милениче? Ова се прашања што го мачат секој родител, особено ако никогаш претходно не чувале животно во домот.Анета Николова е доктор по ветеринарна медицина и мајка на две прекрасни момчиња кои се израснати со животни. Таа за порталот деца.мк вели дека не може да ги доброи придобивките од тоа децата да растат со животни, почнувајќи од здравствени до социјални и најважните – чиста и искрена добрина во срцата.

Целиот текст може да го прочитате на следниов ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот