X
 22.06.2022 Стипендии

Стипендии за магистерски студии во Франција

Отворен е повикот за стипендиите „Идекс“ на „Универзите Гренобл Алп“ за студирање магистерски студии во Франција.

Стипендиите се доделуваат на странски студенти и изнесуваат најмногу 8.000 евра за една академска година. Стипендиите се доделуваат само за една академска година. Пријавувањето трае до 31 јули.

Повеќе информации пронајдете овде.
Активен до:    31.07.2022
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Стипендии