X
 25.10.2021 Живот

Првиот продажен салон на ВИТАНА во „Ист гејт“


Водени од идеалот да го дадеме нашиот личен придонес кон подобрување на здравјето на луѓето, во услови на глобални здравствени предизвици предизвикани од ковид-пандемијата, одлучивме да ја основаме ВИТАНА.

Производите на ВИТАНА се внимателно одбрани, висококвалитетни, произведени од реномирани одгледувачи од локалната заедница и целиот свет. Нашата цел е да понудиме природна, органска и нутритивна храна наменета за сите оние што сакаат да инвестираат во зачувувањето на своето најголемо богатство - здравјето.

Со задоволство сакаме да Ви го најавиме и отворањето на ПРВИОТ ПРОДАЖЕН САЛОН НА ВИТАНА кој ќе биде лоциран во наскоро новоотворениот трговски центар ИСТ ГЕЈТ. Нашата цел е да понудиме слатко мало катче, кое ќе биде ваше омилено место каде што ќе може да ги најдете сите ваши потребни органски, вегански, без глутен и целосно здрави производи.Активно работиме на проширување на нашето портфолио и на наше огромно задоволство бројот на здрави, органски и нутритивни производи во нашата палета секојдневно расте, а со тоа и бројот на задоволни консумери и купувачи неизбежно се зголемува постојано.

• Нашето портфолио располага со најразлични производи почнувајќи од БЕЛ ОРИЗ, САН АНДРЕА и ИНТЕГРАЛЕН ОРИЗ, ПРЕМИУМ И ИТАЛИЈАНСКИ кои претставуваат одличен извор на здрави јаглехидрати. Тука можеме да ги вброиме и ОРГАНСКИОТ АЗУКИ ГРАВ и ОРГАНСКАТА ЦРВЕНА ЛЕЌА, кои исто така може да ги искористите во најразлични рецепти.
• Неизбежно е тука да се напоменат и ОРГАНСКИТЕ ОВЕСНИ И КИНОА СНЕГУЛКИ, кои ќе бидат дел од Вашиот омилен појадок.
• Како додаток во вашите најразлични рецепти, закуски и ужини можете да ги искористите ОРГАНСКОТО ЛЕНЕНО СЕМЕ, ОРГАНСКИОТ ЛУПЕН СОНЧОГЛЕД И СЕМКИ ОД ТИКВА и секако омилениот ОРГАНСКИ СУСАМ И ОРГАНСКО ЧИА СЕМЕ. Во секое време во вашите закуски можете да ги вметнете и СУШЕНАТА БРУСНИЦА, АРОНИЈА, СУВО ГРОЗЈЕ, КАЈСИЈА и најслаткиот ПЕЧЕН ЧИПС ОД КОКОС.• Наш предлог е вашето утринско кафе да го замените со мача лате од нашиот ОРГАНСКИ МАЧА ПРАШОК, кој освен што е превкусен, изобилува со безброј здрави бенефити. И тука не може, а да не се спомене магичното својство на ОРГАНСКИОТ АШВАГАНДА ПРАШОК, кој е природен додаток на исхраната што ја олеснува анксиозноста и дополнително ја зголемува енергијата.
• Додека готвите најразлични рецепти, слободно може да ги зачините со здравите и ОРГАНСКИ КУРКУМА ПРАШОК и РОЗОВА СИТНА ЈОДИРАНА ХИМАЛЈАСКА СОЛ, ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ЛЕН, ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ТИКВА, ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД СУСАМ и кралот на ладно цедените масла, ЛАДНОТО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ЦРНО СЕМЕ.• Доколку сте веган или ви е здосадено од комерцијални животински протеини, а сепак сакате да ја консумирате препорачаната доза на протеин во денот тука се ОРГАНСКИТЕ ПРОТЕИНИ ОД ГРАШОК И ИНТЕГРАЛЕН ОРИЗ, а помеѓу корисното и вкусното создадовме ОРГАНСКИ ПРОТЕИНСКИ ШЕЈК ОД КАКО И ВАНИЛА.
• Мотивирани од најновите нутритивни трендови, чест и задоволство ни е да ви ги преставиме нашите најнови производи ОРГАНСКИ ПУТЕР ОД 100 % ЛЕШНИК и ОРГАНСКИ ПУТЕР ОД ЛЕШНИК И МЕД.• Сепак, мора да се пофалиме и со нашето органско и домашно производство на МЕД од најчистите предели во селото Модрич.

Како сертифицирана компанија за органска храна на МК и ЕУ-пазарот, станавме дел од глобална мрежа на компании кои ги нудат своите производи под брендот органско.
Постојано се консултираме со експерти во областа на исхраната и се едуцираме со цел на потрошувачите да им ги пренесеме најновите трендови, информации и совети во делот на здравата храна. Истите се достапни на нашата е-продавница www.vitana.mk, и официјалните „Фејсбук“ и „Инстаграм“ профили на компанијата.

Да изгледате и да се чувствувате прекрасно не е привилегија, туку избор!
Изберете здрава храна, изберете ВИТАНА.

(Комерцијална објава)

Издвојуваме

Живот