Пријави се за тримесечна практикантска програма за Дигитален Маркетинг!

Друштво за информатички технологии Axeltra нуди можност за full-time пракса наменета за сите студенти кои се интересираат во областа на дигитален маркетинг!

Ако си студент или дипломиран во насока на Е-Бизнис или Маркетинг, посакуваш надоградување на своето знаење преку тимска работа, имаш познавање од MS Office алатки и си во потрага по нови искуства, испрати ја твојата апликација (CV) на jobs@axeltra.com со назнака Digital Marketing Intern, најдоцна до 30. Септември 2017

Тимот од практиканти ќе биде вклучен во истражување на пазар, промоција на корпоративниот имиџ на компанијата на глобален и локален пазар, изучување на SEO техники и креирање стратегиски план за користење на социјални медиуми.